Boží Bali Balíííčko

Chrámy, sochy, sošky a sošečky, vůně z exotických jídel a taky vonné tyčky, úsměvy kam se podíváš, chill nálada všude, kam jdeš, surf, jóga, zdravý životní styl, rýžová pole, a mnoho dalšího.. JO! Tak přesně TAKHLE vnímáme Bali po 11ti dnech… 😍

Já Bali miluju už od dob dávných, možná je to právě díky filmu Eat,Pray, Love. Asi určitě právě tohle byl film, který spustil Bali-šílenost, kdy sem všichni začali jezdit a postupně se tady i usazovali. Již dááávno jsem od někoho slyšela (asi ňáký cestovatel), že sem hodně jezdí Australani, protože to mají blízko a krátí si zde zimní, chladné dny.

Prvních pět dnů jsem bydleli v tomto hotelu (Mandurah Hypnosis Spa & Homestay), který byl cenově nejlepší. Ubytování totiž přímo v Canggu a v této době, kdy Australani mají prázdniny, zde není vůbec levné, hlavně pro nás, kteří si zrovna nemůžeme vyhazovat z kopejtka, abychom se z naší dlouhé cesty hned nemuseli vrátit 😀 :-D.

Prvních 5 nocí tedy bylo zde, poté jsme jeli “na výlet“ do Ubudu, kde jsme bydleli v naprosto krásném, novém “hotelu“, Wijaya guesthouse, který  vlastnil otec a dva syni, všichni byli naprosto úžasní, všude bylo čisto, snídaně super, půjčili nám dokonce věci na ceremony, no prostě všechno perfect!

Žena jdoucí na ceremony – to, co má na hlavě, odevzdá Bohům, pak si to ale zas vezme, good pro nás hosty – dostali jsem ovoce! 😀

Po výletě v Ubudu jsme jeli zase na západ, a to k vodnímu chrámu Tanah Lot. Spali jsme v hotelu Dewi Sinta, který se ukázal jako nejlepší volba, protože byl dvě minuty od chrámu a dostali jsme super raňajky. Takovýto skvostný bazén se skrýval v tomto hotelu 🙂

Chrám Tanah Lot

No a protože jsme si Canggu zamilovali, tak zde trávíme i tento týden, a to v guesthousu La Terrase, který byl sice bez snídaně, ale zase s výborným internetem, což je pro nás stěžejní.

Pokusím se vám pár slovy a prostřednictvím fotek popsat atmošku Canggu, kochej se! 🙂

Australani

Jo, tak těch je tu mraky. V Canggu (západnějižní část Bali) mi to připadá jako snad 95 %, semtam ňáký Čech, no a dál už vlastně nevím. Že jsou to Aussíci poznám podle angličtiny a taky stylu, jsou to takoví ti cool surferští týpci s delšíma vlasama a “skejťáckýma“ hadrama, holky jsou zase hodně BOHO. Celkově BOHO styl je tu dost rozšířený (korálky, batika, volné gatě a tak). Všichni tady jsou moc pohodoví a je tu uvolněná atmoška, cítíte se zde jednoduše super!

Zdravá strava

Joooo, kapitola sama o sobě! Netvrdím, že tady všichni jedí jen zdravě, ale je to dost pravděpodobné, protože jsou tady stylové kavárničky na každém rožku ve kterých nabízejí:

  • ovocné šťávy a různé smoothies (smoothie je mixovaný nápoj na základě ovoce, je do něj přidán buďto jogurt, med, mléko, nebo třeba voda)
  • smoothie bowls. Co to je? Smoothie dole v misce, na tom granola, tuna ovoce, posypané nastrouhaným kokosem, a navrch různé dobrůtky jako kešu a med a taaak 😍 Tak přesně takhle vypadá naše snídaně, zdravá energie už od rána!

  • saláty, na sto způsobů snad. Saláty na sladko, na slano, na vegansky, na vegetariánsky, s kuřetem, se sýrem, no však prostě na různé variace, doplněny nějakým zdravým dresinkem 😍
Fresh juice, kapučko, salát z červené řepy a jogurtovo-ovocná snídaně 🙂 K tomu jeden cokolatine, klasika s čokoškou uvnitř. Tuhle kavárnu vlastní Čech, takže podporujemee 🙂
  • Veganské a vegetariánské jídla. Jak už jsem dávala v minulém postě na Facebook, tak naše nejoblíbenější reštika je Peloton supershop, čistě veganská s naprostým ohledem na přírodu (nepoužívají mimo jiné žádné plasty)
Tradiční jídlo Nasi campur (rýže a přílohy) a salát s názvem grill out – totálně největší TOPOVKA!!! 😍
  • Mimo kavárniček je v oblasti Canggu i spousta warungů, kde si můžete dát variaci s rýží na různé způsoby, my se tak najedli zrovna před chvilkou, a to za 70 korun, a lahoda!! 🙂

Tak stejně tomu bylo i v Ubudu, kde jsme bez problémů našli restaurace s vegetariánskou nabídkou, mně osobně se už předejla vajíčka, která jsem měla každá den na snídani minulý týden v hotelu, kde jsme spali. A vzhledem k tomu, že oni snad do všeho cpou vajíčka (jak tomu bylo ostatně i v Thajsku), tak trochu trpím a pídím se po jídlech veganských a nebo poprosím o nepřidávání vajec.

Rýžové políčka

Achhh😍😍 Ty mě teda absolutně neomrzely, teda aspoň doteď ne. Pořád mě to baví na ně koukat ze sedla motorky, za jakékoliv denní doby (hlavně v nich hledám hady 😂😂). Chceme se určitě někdy podívat, jak se taková rýže vyrabí, to může být zajímavé, ne!? 🙂

Surf v Canggu

Bali je nazýváno rájem surfařů. Je tu tedy nějaký surf? Jasně! A je ho tu moooc! Snad všichni se o to ve vodě pokouší, je tu několik půjčoven s pěňákama (boardy pro začátečníky) a plné moře. My jsme u spotů ideálních pro začátečníky, s písčitým dnem. Canggu a Kuta mají písčitá dna, dočetla jsem se zase, že Jih Bali má reef, tak i tam se určitě podíváme.

Pronájem surfu stojí 50.000 (to je, co!? 😀 😀 :D) RP za dvě hoďky, což je zhruba 3,5 E, cena je tedy dobrá.

Je to super chill sedět na tulivaku a pozorovat s drinkem (kokosem, pivkem, juicem, …) surfery a kajtaře, nikdy-neomrzící view! 🙂 🙂 Koukni na Marťové krátké videjčo ze surfu na FB!!

Máme v plánu udělat videjko toho, jak probíhá náš běžný den na Bali v Canggu, ale hodně času trávíme jezením 😀 😀 😀 Věřím však, že se do toho pustíme, protože na víkend se přesouváme na sever Bali a potom zase jižněji, do Kuty, a bohužel naše milované Canggu opustíme, ale budeme se sem vracet!!!

Zase budu moc ráda, když mi dáte vědět, jak se vám článek (i fotky) líbil, třeba ohodnocením hvězdičkama (tady dole, článek se díky tomu dostane výše ve vyhledávačích) nebo ještě lépe – lajkem na FB

Papa, dengan cinta, Šuri 💚

Facebook Comments
 


5 thoughts on “Boží Bali Balíííčko”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *