Jak si vytvořit ovocnou Smoothie bowl / recept

Smoothie bowls – hit tropický i netropický, směs ovoce i neovoce s přídavkem různých dobrot navrch. Já smoothie bowls miluju! Nepamatuju si však, kde jsem viděla první smoothie bowl, do které jsem se zamilovala. Pravděpodobně to bylo někde na Instagramu nebo Pinterestu. Svou první jsem jedla nejspíš na Bali a poprvé si vlastnoručně vytvořila smoothie bowl na Siargau!

This error message is only visible to WordPress admins

Error: There is no connected account for the user 272493597 Feed will not update.

Smoothie bowl

Co to vlastně je smoothie bowl?

Smoothie bowl je vlastně smoothie nalité ne do sklenice, ale do misky, ozdobené ovocem, zeleninou, ořechy a vším možným navrchu, abyste neměli pouze tekutou stravu. No a co to je smoothie?

Smoothie je rozmixované ovoce nebo zelenina, buďto s mlékem nebo ledem. Mixovat můžete všechno! Fantazii se meze nekladou, stejně, jako u Buddha bowl.

Česká zaplácávačka

Od malička jsem jídávala na snídani rohlíky. Rohlíky se šunkou a máslem, nejčastěji. Nebo se sýrem, pomazánkou (mňam, pomazánky!!), pribináčkem, … Takové ty jednoduché, rychlé klasiky. Jenže já jsem těch rohlíků za den spásala množství, klidně 3, 4, … Podle toho, co byl za den. Třeba na volejbalovém zápase i 5! A to není dobře. Mouka strašně zaplácává, a právě v pečivu je, kor v tom bílém. Vždyť sami vidíte, jaký typ stravy to je – tuhý. Ne nadarmo doktorka Cajthamlová měnila všem účastníkům Jste To Co Jíte rohlíky za nějaký kneknbroty nebo žitné pečiva :-))). Už od mala mám tedy zakotvené, že na klasickou snídni je pečivo. Mně ale daleko líp na žaludek dělá jiný typ stravy, a to konkrétně te tekutý, právě ve formě smoothie bowl! Někdy do budoucna určitě udělám víc takovýchto článků s různými tipy, jaké smoothie bowl si tvořit. Teď pojďme na tuhle moji – růžovo modrou 🙈

Růžovo modrá smoothie bowl

Ingredience

Základ

1 a 1/2 zmraženého banánu (banán je výborný základ pro téměř všechny smoothie bowls!)

1 hruška

4 jahody zmražené jahody

Kokosové mléko

Modrou barvu vytvoříte pomocí modré Spiruliny, kterou jsem však nemohla sehnat a tak jsem použila potravinářské barvivo

 

Navrch

Mandle

Chia seeds

Kokosové flakes

Nakrájená jahoda

Jakékoliv ozdoby, co dům dá

 

Příprava

Ingredience musejí být skutečně zmražené, spousta lidí přidává pouze led do mixéru, led se později však roztopí a smoothie bowl je tekutá. Díky tomu, že jsou ingredience zmražené, tak smoothie drží tvar a jednoduše lépe chutná. Tady ale pozor – většina mixérů potraviny zmražené na kost nezvládá! Já je nechávám chvíli před mixováním odstát na lince a nakrájím je na co nejmenší kousky, jelikož nemám extra kvalitní mixér. 

Rovnou tedy vše nasypete do mixéru a zalijete kokosovým, soyovým nebo mandlovým mlékem. Nalijete do misky a vršek ozdobíte dle libosti 🙂 Já miluju kokos, takže vždy navrch dávám strouhaný kokos, dále ořechy, jelikož ty jsou zdravé a obsahují zdravé tuky (nejlépe mandle) a to stejné platí u Chia seeds! Chia seeds jsou zázračnou potravinou 🙂 

Přeji dobrou chuť! A klidně mi pošlete svoji smoothie bowl… 🙂

Facebook Comments
 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *