Jaká budu máma???

Tak to by mě taky zajímalo! Budu dost přísná? Či naopak dostatečně hodná? Budu předávat ty nejlepší hodnoty a tím nejvhodnějším způsobem ukazovat, co naopak dobré není? Budu dost ekologická a bude vlastně mimajs přijímat třeba látkové pleny? Zvládnu jej vést ke zdravému životnímu stylu, pravé stravě bez chemie a cukru a k vegetariánství? Nebudu v něm vzbuzovat žádné mindráky a dostatečně jej podporovat?

Tož, to je teda otázek k uvážení… Myslím si, že nechat to jen tak vyplynout jako ostatní věci asi až tak lehce nepůjde, páč nějaké ty hranice a plány jak budeme vychovávat by nastavené být asi měly.

Co tak sleduji novopečené mámy, převážně ty, které dělají věci jinak, než je zvykem, říkám si – mají to těžké… Nic není dnes správně a každý je až moc chytrý co by se jak mělo. Taky jsem kdysi soudila některé mámy, když jsme byli třeba v restauraci a ony děti nechaly volně běhat a ‘’rušit’’. Třeba tohle už mi delší dobu vůbec neva, ale předtím jsem soudila, protože podle mě bylo správné aby dítě cizí při stolování nerušilo. A protože jsem správná Češka tak občas soudím i za jiné věci, to je jasný, jenže potom si uvědomím, že vůbec neznám situaci a tak mi není příslušno soudit.

Jak je to teda s tím trendem nevýchovy? Je to dobré děti nevychovávat? Nebo nevychovávat je do jaké míry? Aby to nebylo až moc volnosti, ale zase aby se v nich probouzely jejich ‘’opravdové kvality’’? Umíněného fracka (😁 jak se říká) mít určitě nechci, ale zase – jak to poznám, že tam zklouzává!? Když ony ty mámy jsou někdy trochu zaslepené a asi to nevidí, ostatně tak jako my všichni lidé, když ‘’nevidíme’’ své špatné vlastnosti. A nebo je to možná tak vpořádku, protože to dítě holt potřebuje víc volnosti.

Kurňa, s tou přísností je to fakt na tenkém ledu. Mám kolem sebe lidi, kteří až tak přísní nejsou, ale jejich děti taky nejsou žádní vyvrhelové, tak asi dělaj něco správně.

No a co teda s těma plenama? Já jsem měla látkové, to mi mamka říkala. Bejbišovi chci taky dávat látkové, no a teď… Co když ho to bude prudit a látkové nesnese? Pokud je to vůbec možné. No a taky – chystáme se cestovat dodávkou, na dlouhou dobu. Teda pokud bejbiš nebude moc náročný a zvládneme to. Tak jak tady řešit pleny? Budu dostatečně eko máma, když šáhnu občas po klasické variantě, i když té ekologičtější?

No a jak to zvládnu pod nátlakem okolí vést děti k opravdové stravě, bez chemie a škodlivých cukrů, které jsou dnes VŠUDE kolem nás? Jak to zvládne mé okolí a rodina a nebude jim to cpát, protože co jsem to za matku, která zakazuje Brumíka a Nutellu? A vždyť trocha cukru přece neublíží…

A co takový sport – k jakému ho přivést? Nechat jej dělat něco jen tak a nic pořádně, nebo ho vést k nějakému vrcholovému sportu? A k jakému? Nebude potom ochuzen o víkendy s kámoši, když bude muset být za každým na zápase?

Budu mít dostatek energie na to odpovídat v poklidu na všechny otázky? Budu dítěti věnovat dostatečnou pozornost, která je podle mě klíčová?

No, nic z toho nevím, jak dopadne. Na mně to jen nezáleží, to je jasné, a ve finále budu beztak jako každá máma pro bejbiša ta nejlepší máma na světě. Nevím přesně, jaká máma být nechci, ale vím, jaká máma být chci:

🐒 Milující
🐒 Máma kámoška
🐒 Naslouchající
🐒 Podporující
🐒 Máma míň sprostá (uups 😬😬)
🐒 Tak akorát přísná
🐒 Hodná máma
🐒 Vpohodě máma
🐒 A tak celkově doufám, že mi z toho všeho nepřeskočí a budu taková nejen máma, ale hlavně partnerka pro Marťu. Protože vidím to u našich – aby fazuľka přebrala ty nejlepší hodnoty, jako jsou například láska, musí to neprve vidět u rodičů. Tak Marťulo – snad budeme těmi správnými a nejlepšími rodiči!

Pro všechny, kdo to čtou, s láskou a ještě normálními hormony – Šuri 🌙🙊

Facebook Comments
 


1 thought on “Jaká budu máma???”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *