Letenky na vlastní pěst: na co si dát pozor?

O hledání letenek na vlastní pěst toho již bylo napsáno mnoooooooooho a předpokládám, že o tom, jak je najít, ví dnes snad celá mládež. Nebo minimálně ten, kdo toto know how znát chce. Já bych však také chtěla přispět svým dílem, protože jsem ještě nenašla článek, ve kterém se píšou takové informace, které vám tady chci na pravou míru uvést já! (Pokud takový článek je, omlouvám se a prosím o odkaz na něj:))

This error message is only visible to WordPress admins

Error: There is no connected account for the user 272493597 Feed will not update.

Pokud však někdo takový je, kdo o letenkách moc neví, tak alespoň krátce něco o vyhledávačích akčních letenek. Ve zkratce vám stačí sledovat určité stránky, na kterých profesionální hackeři pomocí různých systémů hledají levné letenky a chyby v systémech, na stránkách potom tyto tipy sdílejí rovnou i s odkazy, kde letenky pořídíte. Pokud si přes ně letenky koupíte, mají za to provize, tak jako i za návštěvnost stránky.

Facebook je na toto přímo perfektní. Stačí dát like těmto stránkám, stejně jako “see first“, na zdi Facebooku vám potom vyskakují příspěvky od těchto stránek hned navrchu a vy tak máte krásný přehled o ovšech akciových letenkách.

Snímek obrazovky 2017-03-19 v 15.14.30

Tipy na konkrétní stránky, které na Facebooku sledovat: 

  1. cestujlevne.com
  2. kadetade.com
  3. zaletsi.cz
  4. letenkyzababku.sk
  5. fly4free.com
  6. JAKnaLetenky.cz
  7. honzovyletenky.cz

(Buďto klikněte přímo na tyto webové stránky, nebo výrazy zadejte do vyhledávače na Facebooku)

Jejich akce potom vypadají následovně:

Snímek obrazovky 2017-03-19 v 16.25.37

Toto je akce stránky cestujlevne.com. Ceny letenek se mění opravdu ze sekundy na skeundu, a tak se může stát, že jakmile portál zveřejní akci, je do hodiny pryč. Cestujlevne poté na obrázek akce dá nálepku “neaktuální“, která vás upozorní, že za tuto cenu si již letenku nepořídíte.

No a na co mít čuch a na co si dát pozor při hledání letenek?

Přílet mimo dané město

• Snad nejdůležitější rada, kterou, přiznám se, se ne vždy řídím, jelikož mne zaslepí nízká cena letenky. Podívejte se, zda je přílet opravdu do centra města, nebo mimo. Je-li přílet letadla mimo vaši destinaci, přípojný spoj do centra města vás vždy vyjde extra peníze navíc, a že to vždy nejsou malé částky se nám potvrdilo zde:

  1. Když jsme letěli s Ryanairem do Paříže, vlastně jsme do Paříže neletěli, ale do odlehlé Paris Beauvais. Cesta do centra Paříže nás vyšla (pokud si dobře pamatuji) na 18 EUR/ osoba (1 směr!). 1 letenka vyšla na 24 EUR (1 směr), doprava do centra Paříže nás stála téměř tolik, co samotná letenka. Samotná přípojná cesta trvala další hodinu a půl. Možná, že kdybychom si koupili letenku s klasickou společností, a ne s nízkonákladovým Ryanairem, tak by nás to nevyšlo ve finále levněji, ale alespoň bychom ušetřili čas a pár nervů.
  2. Cesta do Barcelony, tedy vlastně do Girony, opět s Ryanairem. Opět jsme museli použít autobus, abychom se dostali do centra Barcelony. Ten nás, tuším, vyšel na 16 EUR – jedna cesta / 1 osoba. Cesta opět trvala přibližně hodinu a půl. To však ještě není vše, nazpět jsme letěli v pondělí kolem 7 ráno, odjezd z centra Barcelony do Girony byl jedině po 3 ráno. Což by problém, nejen z toho důvodu, že bychom museli na letišti dlouho čekat, ale také jsme se na místo odvozu neměli jak dostat, protože poslední metra a tramvaje jezdili kolem půlnoci, první kolem 5 ráno. Tak jsme nakonec byli nuceni udělat to, že jsme si koupili noc v hotelu v Gironě za 55 EUR, i když jsme měli zaplacené ubytování v Barceloně.

Jiné je to v Římě, kde je spoj do centra bez problémů z obou dvou letišť, nebo v Londýně, tam je, myslím, jedno, na jaké letiště přiletíte. Výborné spoje do těchto metropolí jsou opět díky Ryanair z Brna a Bratislavy. Velmi dobré spojení je s Wizzairem z Brna do Eindhovenu, odkud se dostanete vlakem (mimochodem moc pěkným a moderním) do metropole Amsterdam, nebo pár dnů pobudete v Eindhovenu a projdete si okolí a slavné tulipánové zahrady. My jsme v září koupili lzpáteční etenky za 568,-.

Letenky s přestupem

Také pozor na případy, kdy jsou letenky s přestupem. Převážně díky vyhledávači Azair.com se dostanete na ultra nízké ceny, většinou však s přestupem. Někdy může být trasa cesty a přestupu absolutně nelogická, a vy tak do Říma můžete letět například z Katowic přes Brusel. Musíte si také dát pozor na to, aby přestup nebyl přes noc, chete-li na výlet po Evropě pouze na prodloužený víkend a plánujete si odlet ve čtvrtek ráno a přílet v neděli večer, může se také stát, že odlet ve čtvrtek sice je, ale s přestupem přes noc, na místo tedy doletíte až v pátek. Většina nízkonákladovek mají většinou časy odletů a příletů nevyhovující, například v neděli ráno. Na obcházku okolí vám ve finále může zůstat 1 a půl dne. Ale to samozřejmě záleží od společností a konkrétních letů.

Kombinujte letenky

Nám se povedla skvělá akce, kdy jsme se s Marťou rozhodli oslavit můj titul výletem do nějakého evropského města (ve finále i afrického:-)).

Článek z děsivého (:-O) Marrakeche si můžeš přečíst ZDE. Ale pozor, ne před spaním! 😛
Řím jsme si zamilovali od prvního momentu… 🙂
Sacre Coeur – tahle majestátnost u mě vyhrála na plné čáře!!!! To byste museli zažít… Ten výhled, dolů vedou schodíky a všude okolo je trávník, vystupují tam různí umělci, neskutečná krása! 🙂 Koukni na článek

Jelikož strašně ráda surfuji po vyhledávačích a koukám po letenkách, napadlo mě ,,co takhle projet víc měst najednou?“. A tak jsem začala hledat na Ryanairu. Místo odletu a příletu bylo jasné – Bratislava, jelikož to je pro mě i Marťu nejblíže. Nikdy jsem nebyla v Paříži, zastávka č.1 byla tedy jasná. Našla jsem letenku BA – Paris BVA za 24 EUR. Dále byly možnosti pokračovat do Lisabonu, nebo Marrakeche, do ME byla cena letenky jak nižší, taktéž odtama navazoval spoj do Říma, odkud byl zase za skvělou cenu přílet do Bratislavy. Volba byla tedy jasná. Kdybychom letěli z Paříže do Lisabonu, následující stop by musel být v Barceloně, odkud se letí do Bratislavy, ta nás však tolik nelákala. Náš celkový červnový trip trval 10 dnů, navštívili jsme 2 kontinenty a 3 hlavní města a celkově nás všechny 4 letenky vyšly na 3100,- pro jednoho. Za takovouto částku často pořídíte maximálně zpáteční letenku do Paříže. V Paříži jsme strávili (celé) 3 dny, v Marrakechi 2 a v Římě opět 3, což bohatě stačilo, v Římě jsme si dokonce stihli zaskočit na koupačku k moři 🙂


Jak se vyhnout čekání v nekonečných frontách u pařížských památek? Zkoukni tento článek! 😉


Nebojte se tedy lety kombinovat. Jak destinace, tak i letecké společnosti. Klidně si například kupte letenku do Londýna s Ryanair a z Londýna s Wizzair. Vypozorovala jsem totiž, že letenka TAM vždy stojí směšnou částku, kdežto letenka zpět o mnohonásobek více. Připadá mi to celkem logické, musíte se přeci nějak dostat zpět. Proto máte-li možnost letět s jinou společností, zkuste porovnat ceny. Nebo vyhledávejte letenky samostatně. Musíte to vyzkoušet, nezapomeňte hledat v anonymním okně!

Na kombinování letenek používám výhradně portál Kiwi.com, v dalším článku vám chci ukázat, jak hledat s Kiwi a jaké jsou jeho TOP TOP výhody, které podle mě žádný vyhledávač nepředčí!

Letíte v hlavní sezóně?

POZOR! Nenechte se obalamutit někým, kdo vám tvrdí, že vaše letenka byla moc drahá. Příkladem je naše letenka z Prahy na Srí Lanku za 16.000,- v TOP sezóně – v období Vánoc, kdy jsou ceny nejvyšší z celého roku. Kamarádka mi psala, že jsme ji koupili draze. Ano, letenky se dají sehnat i levněji, klidně i za 8.000,-, ale ne v období Vánoc (většinou ani ne v sezóně!) a ne z ČR. Když tedy chcete jet Srí Lanku nejen obdivovat a prozkoumávat, ale i většinu času srufovat, tak asi nepojedete mimo sezónu, když na tom nejlepším spotě se dá surfovat jen v sezónu!

Většinou se jedná o lety mimo sezónu a z měst jako jsou například Miláno, přílet do Lisabonu, a podobně. Díky tomu, že si musíte koupit ještě přípojný let do těchto evropských měst, si navíc musíte vzít v práci ještě volno navíc, protože pravděpodobně nenajdete levný let hodinu před plánovaným odletem na Srí Lanku, ale například den. Výhodou však může být, že zabijete dvě mouchy jednou ranou a projdete si i evropské město. Nevýhodou je však jak ztráta času a dalšího dnu dovolené v práci, tak i možných financí, jste-li živnostník a celý den tak nic neuděláte a nevyděláte si ani kačku. Tyto faktory musíte brát do úvahy!

Jestli se vám článek líbil, tak ho prosím níže ohodnoťte hvězdičkou (5 je nejvíc), zabere to ani ne sekundu, ať mám nějakou odezvu, že jsem udělala dobrou práci, nebo že je na čase něco zlepšit 🙂 Díky!

To jest prozatím vše. Nad psaním článku jsem strávila nějaký ten čas, a pokud vám mnou uvedené informace pomohly – a vy jste si díky nim třeba našli výhodnou letenku – nebo víte, že vám budou užitečné v budoucnu, tak mne, prosím, podpořte sdílením článku kamarádům, nebo posláním přes email. Možná to pomůže i jim.

Pokud vás napadne další tip, který bych zde mohla uvést a který se vám osvědčil, budu vám moc moc vděčná, když mi jej napíšete do komentářů! Jistě totiž pomůže i dalším lidem…

Díky, vaše Šuri 🙂

15977436_10208713281854142_5228550472679840318_n
Foto ze Srí Lanky, na kterou jsme sehnali výhodně letenky díky portálu cestujlevne.com. Celý článek ze Srí Lanky s tipama zde.
Facebook Comments
 


4 thoughts on “Letenky na vlastní pěst: na co si dát pozor?”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *