Práce na Mallorce = pařby, krásný výdělek a sluníčko!

Tento článek je pokračováním povídání o práci na Mallorce, který jsem napsala pro web kadetade (dozvíte se v něm, jak práci hledat, jaké pozice můžete vykonávat, v jaké oblasti pracovat, a spoustu dalšího). V první části tohoto článku se dozvíte, na co si dát pozor, v té druhé je rozhovor s Káťou, která pracovala v oblasti Cala D’or, a nakonec je mé povídání o El Arenal a Megaparku. 

Taktéž si můžete přečíst mé dávné, avšak čerstvé, zážitky ihned po práci na Mallorce, které jsem sepsala pro web czechtimes.cz ZDE 🙂

This error message is only visible to WordPress admins

Error: There is no connected account for the user 272493597 Feed will not update.

Práce na Mallorce: na co si dát pozor? Rady a tipy

  • Na váhu. Svoji vlastní. Já jsem přibrala 8 kilo za 3 měsíce 🙂 Jak? Velice jednoduše. Každý den mi Zdenička z Koktejl baru nosila ovocné smoothies (s tunou cukru – mňáááám!!), každý večer (!!) jsme pili panáky a strava byla též velice dietní. Tak pozor na to. Ale nijak mi to nevadilo, šla jsem si to tam užít, vlastně bych si toho ani nevšimla, kdyby za mnou nedojeli naši a jejich první poznámka nebyla: Šárinko, jsi nějaká tlusťučká.. 😀
Práce na Mallorce, El Arenal, Cala D' or
Práce na Mallorce, El Arenal, Cala D‘ or
 
  •  Na fotce je 1,5 l koktejl. Tento jsme si dávaly s holkama jen občas. Pily jsme ho většinou ve dvou, maximálně ve třech, byl výýýýýbornýý! Jak říkám, přibrat lze velice lehce… 🙂
  • Na peníze. Tím myslím, aby vám je neukradli, což se stalo mně, dodnes toho lituji. Ukradli mi 1.200 EURo z mrazáku (ano, nedávejte si peníze do mrazáku do krabice od nanuků, buďto je vážně někdo ukradl, nebo prostě vyhodil krabici. Pravdu jsem se nikdy nedozvěděla, pravděpodobně to byl však někdo ze spolubydlících). Ano, platíte sice poplatek za vklad do banky, 1.200 EURo to však není, takže doporučuji si peníze ihned vložit do banky, jakmile dostanete výplatu.
  • Poslouchejte své šéfy. Stačila by jim hodina a našli by si za vás totiž náhradu. Snažte se tedy dělat vše, co po vás chtějí.
  • Jeďte jen s příručním zavazadlem. Věřte mi! Nebude se vám s tím chtít drbat, budete-li chodit celý den po městě a hledat práci. Nepotřebujete desatery plavky, ani troje kraťásky. Na Mallorce je spousta obchodů, kde budete chtít nakupovat 🙂
  • Vemte si opravdu pohodlné 2 páry bot. Já měla bílé zdravotnické sandále, které byly naprosto skvělé, jelikož se mi v nich při těch 100 stupních nepotila noha, ale zato mi ji držely a byly pohodlné. Vydržely však asi dva měsíce, poté jsem si koupila kroksy balerínkového tvaru, což nebyla moc dobrá volba, protože to jsou plasťáky a smrděly, ale zato byly moc pohodlné. Jako druhé boty doporučuji pevné a vzdušné tenisky, které si dávejte k podvečeru.
  • Konkrétně v oblasti El Arenal pracuje velká spousta čechů a slováků (tak stejně, jako i maďarů a rumunců), netřeba se tedy bát toho, že se budete cítit sami nebo že si nenajdete kamarády. Nějaké informace ohledně volných pracovních míst najdete i na facebookové skupině.

Rozhovor s Káťou o její práci na Mallorce

Práce na Mallorce, El Arenal, Cala D' or
Práce na Mallorce, El Arenal, Cala D‘ or

Ahoj Káťo, představíš nám, prosím, oblast, ve které jsi na Mallorce pracovala?

Měla jsem možnost strávit celkem troje prázdniny v krásném městečku Cala D’or, které je asi hodinu od Palmy na jihu ostrova. Lehce se tam člověk dostane autobusem nebo taxíkem.  Musím říct, že moře i pláže jsou tam nádherné, celkem bez lidí a hotelů. V Cala D’or jsou 4 zátoky, kde je jsou krásné písčité pláže a průzračná voda. Turisti jsou většinou z Holandska a sem tam se objeví nějaký brit. Vždycky jsem se tam cítila bezpečně a nikdy jsem neměla žádný problém.

V jakém typu restaurace jsi na Mallorce pracovala?

První dva roky jsem pracovala v italských restauracích a poslední léto jsem dělala v restauraci u holanďanů, měli ty restaurace tématické a já dělala v pirátské části. Chodili tam na večeři vždycky rodiny s dětmi. Ceny byly v průměru okolo 15 eur za hlavní jídlo. Dělávala jsem od 11 do 2 a pak od 6 do půlnoci, ale ono se to točilo, někdy jsem šla až na 2 a byla do zavíračky, někdy až na 6 večer, ale taky byl den v týdnu, kdy jsem šla na 11 a byla tam cely den bez pauzy, což je v černých kalhotech v tom největším vedru docela záhul.

Kdy je nejlepší do této oblasti (Cala D’or) jet a hledat si práci?

Určitě na začátku sezóny, což je duben. Mallorca už je čím dál víc populární a hrozně špatně se shání ubytování, pokud vám ho nezařídí zaměstnavatel.

Jak se ti poprvé podařilo práci na Mallorce najít?

Bylo mi 18, když jsem poprvé sbalila kufry. Vytiskla jsem pár životopisů a se svou nijak zvlášť dobrou angličtinou jsem začala obcházet bary a restaurace. Dal nám tehdy s kamarádkou práci v baru jeden němec. Když si na to teď vzpomenu, musím se smát 😀 Neuměla a nevěděla jsem vůbec nic, ani druhy piv a alkoholu, ani nosit plné plato, ale kupodivu nás nevyhodil.

Měla jsi dopředu na Mallorce zajištěné ubytování?

Tím, že jsme tam jely 3 a jedna z nás už tam byla 2 roky předtím, tak tam měla kamaráda, který nás u něho nechal 3 noci, abychom si mohly najít ubytování. První rok jsme měly neuvěřitelné štěstí, všechno to bylo o tom chodit a ptát se, jestli někdo o něčem neví. Nakonec jsme sehnaly obrovský apartmán, kde jsme měly každá svůj pokoj s manželskou postelí, velký obyvák s kuchyní a terasu podél celého baráku a to všechno jen za 180 euro za měsíc  (za 1 osobu) 😀

Jaký byl kolektiv pracovníků na Mallorce a pařby s něma? 🙂

První rok jsme si tam našly s holkama spoustu kamarádů, většina portugalci, ale taky briti nebo španělé – s těma jsme trávili většinu volného času. Druhý rok jsme tam byly banda holek, ale pracovaly jsme se staříkama a třetí rok jsme tam byly zase skupina holek, ale v práci už to byl mladý kolektiv. Všechno je to o štěstí, koho člověk vychytá. Každá sezóna je uplně jiná.

Poradila bys nám, kolik se dá v oblasti Cala D’or na Mallorce zhruba za měsíc vydělat?

Určitě se našetřit dá, já měla výplatu 1200 EURo / měsíc, plus poslední rok jsem mívala občas i 100 euro týdně dýška. Suma sumárum si těch 1600 EUR vyděláš, ale tak 250 jsme dávaly za nájem a párty taky něco stojí, sem tam výlet, nebo hezké šaty a peníze mizí, že člověk ani neví jak 😀 ale zas na jídle se dá ušetřit, to jsme měli obstarané v restauraci.

Kolikrát už jsi na Mallorce byla (pracovat)?

Vtipné je, že první rok jsem v práci spokojená moc nebyla, dokonce jsme ji 2x měnily a řekla jsem, že už se tam nikdy nevrátím. Všichni říkali, že Cala D’or je srdcovka a že jsme tam další rok jak na koni. I když jsem další prázdniny jela pracovat do Itálie, jela jsem tam aspoň v září na pár dní a další rok … v záčí na pár dní a další rok už jsem měla zase koupenou jednosměrnou letenku na Mallorcu. Nevím sama, čím to je, jestli ti lidé, nebo ta atmoška celého městečka, pláže, ale spíš bych řekla, že celkově – celý ostrov. Je neskutečný a určitě se tam zase někdy vrátím.

Přijel tě i někdo navštívit a dělali jste nějaké výlety po okolí? Jak jste se po Mallorce dopracovali?

První rok, tím, že jsme měly tak velký apartmán za mnou dojeli naši, i kamoščiny rodiče, nebo bratranec s jeho přítelkyní. Další rok nikdo, a teď poslední rok za mnou přijela nejlepší kámoška, se kterou jsem objela celý ostrov. Musím říct, že za ty roky to bylo poprvé důkladně se vším všudy a že jsem jí ukázala, jak nádherný ostrov to je. Myslím, že z fotek je to poznat.

Podívejte se na Kátiné fotky z Mallorcy

Práce na Mallorce, El Arenal, Cala D' or
Práce na Mallorce, El Arenal, Cala D‘ or
Práce na Mallorce, El Arenal, Cala D' or
Práce na Mallorce, El Arenal, Cala D‘ or
Práce na Mallorce, El Arenal, Cala D' or
Práce na Mallorce, El Arenal, Cala D‘ or

Můj příběh: Oblast El / S‘ Arenal, práce v Megaparku, Mallorca

Jak jsme práci a ubytování našly na Mallorce s kamarádkou my?

Práce na Mallorce

Po příletu do hlavního města Palma jsme ihned začly tím, že jsme šly do centra a roznášely předem vytisklé životopisy do různých restaurací a barů. Moc jsme nepochodily, jelikož práci v centru většinou vykonávají místní, nebo lidé, kteří hovoří španělsky, což nebyl náš případ, my měly jen základy. Po několika hodinách a tahání kufrů nás to vyčerpalo a chtěly jsme si jít odpočinout na hostel. Jak ho ale najít? V restauracích v centru Mallorky moc není wifi, tohle byl pro nás pěkný oříšek. Po celodenním hledání jsme ji konečně objevily v jedné restauraci a začaly jsme hledat levný hostel. Ten nejlevnější a nejbližší byl v oblasti El Arenal, pán číšník nám doporučil autobus, kterým se tam dá dostat, a tak jsme jely. Už byl večer a my jsme v autobuse potkaly podnapilého pána, který se s námi začal bavit. Ptaly jsme se ho, zda neví, kde je možné najít práci, poradil nám komplex diskoték Megapark, že tam se nám určitě podaří, a taky že měl pravdu a nás hned druhý den přijali 🙂 Měly jsme trochu štěstí, protože dva dny před námi vyhodili z pozic 2 slečny, my byly jako náhrada.


hotel.cz


Ubytování na Mallorce

Na ubytování jsme se prostě ptaly lidí v Megaparku, zda o něčem nevědí. Asi třetí den si nás odchytil manager PR pracovníků, že vlastní apartmán a může nám pronajmout pokoj. Za 600 EUR na měsíc 🙂 No, byly jsme rády, že něco máme, tak jsme mu na to kývly.

El Arenal a Megapark, práce na Mallorce

Oblast El Arenal tvoří z 99,9 % němci. Němci jsou poblblí:-) Takhle jsem je nazvala, uznejte sami. Jezdí na dovolenou, kde jsou samí němci (ještě k tomu chlapi), aby tam poslouchali ryze německé písničky (Ich bin solo – scheiss egal, du hast den schonsten arsch der welt :-))), chlastali už od rána piva z dvoumetrových tub, aby si nakonec beztak nic nepamatovali :-))

16143150_1039035809534755_81728829382888801_n
Zdroj: Oficiální FB stránka Megaparku

Videí, jak to konkrétně v Megaparku probíhá, najdete na Youtube spoustu, stačí vám zadat “Megapark Mallorca“. Ale nenechte se nimi odradit, stojí to za to a nad vším se stejně pousmějete 🙂

Zkusím vám trochu popsat, jak asi vypadal můj pracovní den v Megaparku. Neodhalím však vše, abyste se měli na co těšit a na co čumět s otevřenou pusou a nechápavým výrazem, až tam přijedete! :-)))

Harmonogram mého pracovního dne na Mallorce

9:30 Budíček. Déle už by se asi spát ani nedalo, protože v pokoji bylo neskutečné vedro díky pařícímu Slunci! Přípravy do práce, většinou i snídaně.

10:15 Odchod do práce

10:30 Začátek pracovní doby. Musela jsem si připravit kompletně celý bar

Za barem – trochu mi šibalo 🙂

11:00 Start a první nával němců

11:30 FREI BEER. Roznášely se malé pivka po place, které byly zadarmo, u toho všeho hrála písnička Frei Beer, na na nana, kterou si všichnili zpívali na počest pivek zadarmo

13:00 cca 20 minut pauza na oběd. Nejčastěji pizza, nebo něco podobně dietního :-X

16:00 – 20:00 Pauza, většinou jsem šla spát nebo si lehnout k moři

20:00 – 23:00 Jsem byla v Koktejl baru u Pim, tohle byla nejlepší část dne, protože u Pim byl super kolektiv (má totiž pouze pronajaté místo v Megaparku a vlastní bar, vlastní pravidla a personál)

Kolem 23:00 jsem přešla do nočního baru, kde jsem byla podle potřeby buďto do 1-2 a.m.

Tento koloběh se opakoval 6 dnů v týdnu, 1 den jsem měla volný. Jestli zbyly i síly na paření po 11h šichtě? Jasně, skoro každý den!:-)

Zdenička to měla trochu jednotvárnější, její šichta v Koktejl baru začínala stejně jako mně, v 10.30, konec měla v těch 20.00, kdy jsem ji střídala já. Pravdou je, že jsme bohužel neměly šanci trávit čas spolu, navíc jsme totiž každá měla volno jiný den.

Tak co, přinesl vám článek všechny potřebné informace, nebo je třeba něco doplnit? Chtěli byste nějaké kontakty, nebo jiné osobní tipy? Pokud ano, kontaktujte mne!

Pokud se ti článek líbil a přinesl ti hodnotné informace, tak jej prosím ohodnoť níže modrýma hvězdičkama (5 je nejvíc) a dej LIKE naší Facebookové stránce, ať ti neunikne nic z naší cesty kolem světa! Fotky můžeš šmejdit a lajkovat na Instagramu, kam rovněž dáváme skoro každý den co zrovna děláme a objevujeme 🙂

This error message is only visible to WordPress admins

Error: There is no connected account for the user 272493597 Feed will not update.

Vaše Šuri 🙂

Borat 🙂
Maminka mi před cestou říkala: ,,Šárinko, hlavně si domů nedotáhni žádného španěla!“

 

Facebook Comments
 


7 thoughts on “Práce na Mallorce = pařby, krásný výdělek a sluníčko!”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *