Jaká budu máma???

Tak to by mě taky zajímalo! Budu dost přísná? Či naopak dostatečně hodná? Budu předávat ty nejlepší hodnoty a tím nejvhodnějším způsobem ukazovat, co naopak dobré není? Budu dost ekologická a bude vlastně mimajs přijímat třeba látkové pleny? Zvládnu jej vést ke zdravému životnímu stylu, pravé stravě bez chemie a cukru a k vegetariánství? Nebudu v něm vzbuzovat žádné mindráky a dostatečně jej podporovat?

Tož, to je teda otázek k uvážení… Myslím si, že nechat to jen tak vyplynout jako ostatní věci asi až tak lehce nepůjde, páč nějaké ty hranice a plány jak budeme vychovávat by nastavené být asi měly.

Co tak sleduji novopečené mámy, převážně ty, které dělají věci jinak, než je zvykem, říkám si – mají to těžké… Nic není dnes správně a každý je až moc chytrý co by se jak mělo. Taky jsem kdysi soudila některé mámy, když jsme byli třeba v restauraci a ony děti nechaly volně běhat a ‘’rušit’’. Třeba tohle už mi delší dobu vůbec neva, ale předtím jsem soudila, protože podle mě bylo správné aby dítě cizí při stolování nerušilo. A protože jsem správná Češka tak občas soudím i za jiné věci, to je jasný, jenže potom si uvědomím, že vůbec neznám situaci a tak mi není příslušno soudit.

Jak je to teda s tím trendem nevýchovy? Je to dobré děti nevychovávat? Nebo nevychovávat je do jaké míry? Aby to nebylo až moc volnosti, ale zase aby se v nich probouzely jejich ‘’opravdové kvality’’? Umíněného fracka (😁 jak se říká) mít určitě nechci, ale zase – jak to poznám, že tam zklouzává!? Když ony ty mámy jsou někdy trochu zaslepené a asi to nevidí, ostatně tak jako my všichni lidé, když ‘’nevidíme’’ své špatné vlastnosti. A nebo je to možná tak vpořádku, protože to dítě holt potřebuje víc volnosti.

Kurňa, s tou přísností je to fakt na tenkém ledu. Mám kolem sebe lidi, kteří až tak přísní nejsou, ale jejich děti taky nejsou žádní vyvrhelové, tak asi dělaj něco správně.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: There is no connected account for the user 272493597 Feed will not update.

No a co teda s těma plenama? Já jsem měla látkové, to mi mamka říkala. Bejbišovi chci taky dávat látkové, no a teď… Co když ho to bude prudit a látkové nesnese? Pokud je to vůbec možné. No a taky – chystáme se cestovat dodávkou, na dlouhou dobu. Teda pokud bejbiš nebude moc náročný a zvládneme to. Tak jak tady řešit pleny? Budu dostatečně eko máma, když šáhnu občas po klasické variantě, i když té ekologičtější?

No a jak to zvládnu pod nátlakem okolí vést děti k opravdové stravě, bez chemie a škodlivých cukrů, které jsou dnes VŠUDE kolem nás? Jak to zvládne mé okolí a rodina a nebude jim to cpát, protože co jsem to za matku, která zakazuje Brumíka a Nutellu? A vždyť trocha cukru přece neublíží…

A co takový sport – k jakému ho přivést? Nechat jej dělat něco jen tak a nic pořádně, nebo ho vést k nějakému vrcholovému sportu? A k jakému? Nebude potom ochuzen o víkendy s kámoši, když bude muset být za každým na zápase?

Budu mít dostatek energie na to odpovídat v poklidu na všechny otázky? Budu dítěti věnovat dostatečnou pozornost, která je podle mě klíčová?

No, nic z toho nevím, jak dopadne. Na mně to jen nezáleží, to je jasné, a ve finále budu beztak jako každá máma pro bejbiša ta nejlepší máma na světě. Nevím přesně, jaká máma být nechci, ale vím, jaká máma být chci:

🐒 Milující
🐒 Máma kámoška
🐒 Naslouchající
🐒 Podporující
🐒 Máma míň sprostá (uups 😬😬)
🐒 Tak akorát přísná
🐒 Hodná máma
🐒 Vpohodě máma
🐒 A tak celkově doufám, že mi z toho všeho nepřeskočí a budu taková nejen máma, ale hlavně partnerka pro Marťu. Protože vidím to u našich – aby fazuľka přebrala ty nejlepší hodnoty, jako jsou například láska, musí to neprve vidět u rodičů. Tak Marťulo – snad budeme těmi správnými a nejlepšími rodiči!

Pro všechny, kdo to čtou, s láskou a ještě normálními hormony – Šuri 🌙🙊

Facebook Comments
 


1 thought on “Jaká budu máma???”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *