Jaká místa na cestě kolem světa navštívíme?

Kde začít?

Dlouho jsem přemýšlela, kterou zemí začít, a vůbec – jakým směrem se vydat, zda na západ, nebo na východ. Nakonec vyhrál východ a Thajsko jako odrazový můstek.

Tak všichni, kdo jste tipli právě Thajsko – congrats! 🙂 V Thajsku se dá, podle načtených informací, nejlépe surfovat od července do září, což nám hraje do karet. Pokud jste o surfu v Thajsku nikdy neslyšeli, nebojte – já taky ne! 😀 Jen tak jsem pátrala na magicseaweed.com mezi surfovými spoty a ejhle – i Thajsko jich několik má! Nejvíc jich bylo na Phuketu, rovněž to byla místa s písčitým dnem, a tak volba byla jasná – začínáme na Phuketu! První měsíc od 3.9. – 2.10. strávíme na Phuketu, kdy přes týden budeme pracovat a surfovat a přes víkend jezdit na různé výlet po okolí, loďkama třeba, na různé ty ostrovy, jež začínají Ko XY. Odlétáme z Pešti 2.9. přes Kyjev do Bangkoku s nízkonákladovkou Ukraine cosi, asi airlines, potom z Bangkoku na Phuket s AirAsia. Společně nás jednosměrná letenka vyšla na 260 E, což je na jednosměrný let dost dobrá cena!

Z každého blogu jsem vyčetla informaci, že internet je v Thajsku opravdu rychlý, což je další věc, jež nám hraje do karet. I kámoška Lucka, která tam byla, mi řekla, že internet je na každém rožku, i v ‘’podrbané džungli’’ 🙂 Konkrétně město Chiang Mai v Thajsku je dle statistik nejoblíbenějším městem digitálních nomádů, rovněž nejvíce navštěvovaným. Internet této poptávce jistě přizpůsobili všude.

Malajsie

Kam naše kroky povedou dále? V tom ještě úplně jasno nemáme, ale bude to pravděpodobně do Malajsie a Kuala Lumpur. Proč tam? Je to vyspělá země, která mě láká, podle vyprávění z různých blogů je Malajsie krásná a vyspělá a je tam hodně věcí k vidění. Ale hlavně – jednosměrná letenka z Phuketu do Kuala Lumpur stojí cca 40 E! A to je very good deal 🙂 V Malajsii (pravděpodobně) pobudeme celé 2 týdny, kdy se následně přesouváme na… Uhádnete kam? Tipněte! 🙂

Nějaký ten chrámiss v Kuala Lumpur 🙂

Na v poslední době nejvíce profláknutější ostrov na světě, na Bali! O Bali již slyšel snad každý, říká se, že jej proslavil film s Julií Roberts – Eat, Pay, Love – a asi tomu tak bude, i já Bali znám od toho filmu a toužím na něj jet rovněž od té doby, kdy jsem ten film spatřila. Dnes už na Bali byl skoro každý, na Instagramu z něj najdete hooodně krásných fotek, plných zeleně a majestátných džunglí. Blogy, jež mají v názvu ‘’Bali’’ (na Bali žijí, často cestují, atď.) mají největší sledovanost a hodně lajků. Na druhou stranu všichni, se kterýma jsem se bavila a na Bali byli, z něj nadšení nebyli… Je to logické, když jeden malý ostrov zažije takový boom v posledních letech, ještě aby tam nenastala nějaká změna i u místních. Na Bali se prý hodně krade, zvláště v oblasti Kuta, všechno už je tam dost drahé a ultra přeturistováno. Nejhorší je to prej v městě Kuta….

Kuta, Bali

Haha, ano, uhádli jste – právě na Kutu směřují naše další kroky! 😀 😀 Alespoň v době, kdy píši tenhle článek tomu tak je. Proč jsme si vybrali i přes všechny ty mínusy právě Bali a Kutu? Proto, že Marťa o Bali nic moc neví, vlastně skoro vůbec nic. On moc blogy nečte a není v různcýh skupinách (jako Češi a Slováci na Bali, apod.), takže neví, co se tam všechno děje. Jen někde slyšel, že na Bali se surfuje celý rok a že je to taková meka surfařů a zároveň skvělé místo pro začátečníky – no a vymluvte mu tam nejet! 🙂 Navíc přiznávám, že když už na to Bali jezdí každý, tak já chci taky, abych poznala, jaké to doopravdy je a kde je ta pravda. Dalším důvodem, proč na Bali jedeme, je ten, že je tam lacno. Možná se to už změnilo, no budu doufat, že ne. Ale hlavně – ubytování, které jsme přes AirBnb sjednali, je 5 minut pěší chůzí od Kuta Beach a 10 minut od Coworkingového centra, což je místo, kam budeme kromě hotelu a kaváren chodit pracovat. Toto ubytko je za 300 E / měsíc pro oba, se snídaní a odvozem Z a NA letiště!! To je co!? 🙂

Už se moooc těšíme na rýžová políčka!

Na Bali strávíme opět celý měsíc, a to od 17.10. – 16.11. Z Bali se rovněž dají dělat loďkou různé výlety, například na ostrovy Gili XY. Mým snem je ostrov Komodo Islands, kde žijí největší (smrtelní :-)) varani komodští na světě. Vzhledem k tomu, že Bali navštěvuje ročně několik tisíc lidí, internet by zde měl fungovat rovněž spolehlivě. Letenky z Malajsie jsou na Bali opět za cca 40 E, což je super deal.

Kam budou směřovat naše další kroky? 

To ještě úplně přesně nevíme. Víme, tedy chtěli bysme – strávit Nový rok na Novém Zélandě (Nový + Nový, chápeš :-))). Předtím máme mezeru cca měsíc (16.11. skončíme na Bali), tuto bychom chtěli zaplnit buďto Filipínama, Austrálií, nebo nějakými dalšími místy v Indonésii – Indonésie se totiž NErovná Bali! Nebo jet do Japonska, potom na Fiji a odtud na Nový Zéland. Já bych se taky chtěla podívat na Papua New Guinea a na domorodce kanibaly, protože ti prej pořád existují! No prostě… možností je spousta a uvidíme, kterou si zvolíme! 🙂 Velkou roli v tom budou hrát atributy, podle kterých volíme (budeme volit) místa, která navštívíme. A právě o nich bude příští článek! 🙂

Facebook Comments
 


3 thoughts on “Jaká místa na cestě kolem světa navštívíme?”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *