Kambodža: jednotvárná zem s unikátním Angkor Watem

Kambodža původně nebyla na plánu naší cesty kolem světa. Dohodly jsme se s mojí kámoškou Nikčou, která byla zrovna tou dobou ve Vietnamu, kde učila přes organizaci AIESEC malé Vjetnámky angličtinu, že dáme někde v Asii (😂😂)sraz. A protože Nikča měla Vietnam už čo-to procestovaný, dohodly jsme se na Kambodži!

This error message is only visible to WordPress admins

Error: There is no connected account for the user 272493597 Feed will not update.

Nikča jela autobusem ze Saigonu do Phnom Penhu, kde jsme dali sraz. My přiletěly o dva dny dříve, jelikož nám bylo jasné, že ten týden s Nikčou spíš proplkáme, protože jsme se rok neviděly, a tak že si projdeme Phnom Penh. 

Město nepěkné, nebo – prostě město. Provoz, zvuky, vůně, smrady, moře lidí, ale i náměstí, které nás strašně překvapilo! Bylo obrovské a plné lidí, kteří hráli různé sporty – badminton, voliš, fotbal, prostě všecko a co bylo nejlepší – když si pustili hudbu z magneťáku a VŠICHNI tančili sestavu!! Jak spartakiáda, to se nám strašně líbilo haha, od mladých, po střední až staré. Opodál byli staří samostatně a ti cvičili spíš érobik. Ale prostě super, hodně lidí se tam hýbalo a bylo v kolektivu. 

Taky ovšem všude byla spousta prostitutek, mladičkých a opravdu nevkusně zmalovaných a oblečených😢 no a shemalů. Z toho nám nebylo příjemně, ale co se dá dělat – není poptávka, není nabídka!! 

Rooftop bar s brutálním výhledem – tož museli jsme naše shledání řádně zapít!!!! 🙊😁

Směr Siem Reap, Kambodža

Následující den už jsme vyrazili dodávkou směrem Siem Reap, objevovat dané město a jeho chutě. Zakotvili jsme ve výborné veganské kavárničce na supr trupr véču a potom si dali pivka, ráno nás však čekalo brzké vstávání a objevování chrámového komplexu Angkor Wat, který byl určitě hlavním důvodem našeho příjezdu celkově do Kambodže.

Půjčili jsme za pár šupů kola a šli na kutě.

Angkow Wat, Siem Reap, Kambodža

Angkow Wat byl postaven počátkem 12. století a sloužil jako královský chrám. Angkor Wat je rovněž vyzobrazen na státní vlajce.

Celodenní vstup stál tuším 38 dolarů. Což je fér cena, mám zdání, že cenu několikanásobně za poslední roky zvedli, aby odradili turisty. Které ani tak neodradili. Angkow Wat opravdu stojí za to vidět a za všechno se dnes platí.

Nejprve jsme šli shlédnout západ slunce den předtím, na západ ten náš celodenní lístek platil. Byl krásný a my vdechávali první energie z tohoto čarovného místa…

První západy sluníčka nad jedním z chármů v Angkor Watu 🌄
První západy sluníčka nad jedním z chármů v Angkor Watu 🌄

Další den jsme měli budíka tuším ve 4 (?), nasedli na naše krasavce a vyrazili směr další chrámy! Volba dopravy na kole byla parádní, za prvé to byl super výlet, za druhé zadky zůstaly čo to pevnější no a taky jsme prostě sedli na bajk a jeli dál, kam jsme chtěli. Celkově jsme navštívili ty nejhlavnější a nejnavštěvovanější chrámy, jejichž názvy bohužel nevím, a tuším i nějaké ty méně slavné. A víc slov už nemám, tak koukejte na fotodokumentaci 🙂

Takto jsme drandili na bajkoch! 🚲 Jeden tuším moc nebrzdil, další nepřehazoval a třetí měl moc nízko sedátko! 😂😂 Ale i tak pecka
Pro mne nejkrásnější fotka z celého Angkor Watu – na tomto místě bych mohla stát hodiny!! Vidíte cleou tu majestátnost a prostornost
Moje oblíbené foto…
… a s jiným zaostřením:)
Jeden z těch méně navštěvovaných chrámů, ale boží!!
Strom skrz stavbu!!!!
🙂

Konec dokumentace. Proč mám v nápise vlastně uvedeno slovíčko “jednotvárná“?? Protože tak na nás Kambodža působila.

Smutná historie Kambodže

Kambodža má smutnou historii, ve velké zkratce: V letech 75-79 v ní řádili Rudí Kmérové, kteří vyvraždili každého vzdělaného, který jim přišel pod ruky, celkem umřeli 2 miliony obyvatel. Po většině území nasázeli pole na která nahnali ostatní obyvatele. A tak když jedete krajinou, vidíte téměř stále ty stejné scenérie – pole a pole bez jakýchkoliv stromů. Tak proto zmiňuji tu jednotvárnost. Kambodža je samozřejmě velká a tak si jsem vědoma toho, že scenérie se jistě mění, zajedete-li na sever či na jih k móři, ale na té hlavní turistické trase Phnom Penh – Siem není moc co k vidění.

O celé historii Kambodže si můžete přečíst na Wikipedii, je zajímavá. Ostatně – každá země má svoji historii, kt ji poznamenává do dnes.

Pokus o okradnutí

Jinak mimo to, že je zde chudoba, tak se nás jako v jediné zemi pokoušeli okrást. Jasně, mohlo se to stát i jinde, ale já se “špatně“ cítila jen tady, v Kambodži. Když jsme stáli na chodníku a tuším volali Grab tuk tuk, jeli dva borci na motorce okolo a pokusili se Marťovi vytrhnout tablet z ruky. Ani neví jak, ale nějak stihl zareagovat a tablet pevně držet. Celkově ta ulice byla pofiderní, ale takový pocit jsme my osobně měli z celého Phnom Penhu – necítili jsme se zde moc bezpečně.

Ostatním lidem, se kterýma jsem se bavila, se Kambodža líbila. Je to prostě jako se vším – sto lidí, sto chutí! 🙂

Moje nejvíc fejvrit foto ❤️ S Nikšou

A to je z mého kratičkého vyprávění o Kambodži asi tak vše, spoustu už jsem toho za tu dobu samozřejmě pozapomínala, jelikož tento článek píši zpětně.

Pokud se vám článek líbil a přinesl vám hodnotné tipy, tak jej prosím ohodnoťte níže modrýma hvězdičkama (5 je nejvíc) a dejte LIKE naší Facebookové stránce, ať vám neunikne nic z naší cesty kolem světa! Fotky můžete šmejdit a lajkovat na Instagramu, kam rovněž občas dáváme co zrovna děláme a objevujeme 🙂 


Facebook Comments
 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *